Aktywne filtry

Drabiny specjalne

Gdy klasyczna drabina nie wystarcza, potrzebna jest drabina do zadań specjalnych. W tej kategorii znajduje się drabina na schody, drabina z podestem, drabina przegubowa oraz drabina wielofunkcyjna. Wykonane z aluminium, które charakteryzuje się niewielką wagą, a jednocześnie dużą trwałością i wytrzymałością.

Szeroki asortyment z wieloma konfiguracjami umożliwia wybranie parametrów, takich jak liczba szczebli, maksymalny zasięg pracy czy długość drabiny. Drabiny specjalne mogą być użytkowane jako drabina domowa, a także do zastosowania profesjonalnego jako drabiny dla firm. Doskonałe do prac wewnątrz pomieszczeń, a także na zewnątrz. 

Drabiny aluminiowe są odporne na uszkodzenia oraz korozję. Cechują się dużą trwałością i żywotnością. Wytrzymała konstrukcja aluminiowa jest wyposażona w solidne szczeble, stabilizator oraz stopki antypoślizgowe, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa.

Drabina aluminiowa jest zgodna z normami PN-EN-131, dodatkowo posiadająca certyfikat TÜV. Solidna konstrukcja wykonana z materiałów najwyższej jakości gwarantuje maksymalne obciążenie do 150 kg. Drabiny ALVE są wyjątkowo stabilne i bezpieczne, dzięki czemu mogą być użytkowane jako drabiny profesjonalne.

Drabina na schody jest dostępna jako drabina 2 elementowa lub drabina 3 elementowa. Odpowiednia do pracy na płaskim podłożu, schodach i na nierównym terenie. Możliwość rozłożenia drabiny na schodach oraz pochyłościach terenu zwiększa komfort podczas pracy na wysokości.

Drabina przegubowa 4x3 i drabina przegubowa 4x4, a także drabina przegubowa dwustronna to produkty uniwersalne, o wielu zastosowaniach. Wyposażone w specjalne przeguby, pozwalające na ustawienie drabiny w różnych konfiguracjach. Wszystko to przy zachowaniu pełnej stabilności oraz dużej wygody pracy.

Drabina rusztowanie to drabina z podestem, cechująca się mnogością zastosowań. Aż 6 różnych możliwości użytkowania sprawia, że jest to drabina wielofunkcyjna. Do wykorzystania również jako drabina schodowa. Doskonale sprawdzi się do prac domowych, ogrodowych oraz do zastosowania profesjonalnego.

Drabiny specjalne dostępne są w dwóch liniach produktowych: Forte - drabiny profesjonalne przeznaczone do ciężkich prac budowlanych i bardzo częstego użytkowania, a także Eurostyl - drabiny półprofesjonalne, idealne do biur, warsztatów, hal i mniej intensywnych prac.

W ofercie również akcesoria do drabin, które mogą zwiększyć efektywność oraz komfort pracy na wysokości. Pojemnik na narzędzia ułatwia pracę, dając wygodny dostęp do narzędzi podczas korzystania z drabiny. Kółka do drabiny pomagają wsunąć drabinę po ścianie. Haki do drabiny pozwalają zawiesić drabinę na barierkach, burtach samochodów i wagonów.

Drabiny specjalne posiadają także łatwo dostępne części zamienne, w tym stabilizator do drabiny oraz stopki do drabiny. W asortymencie wiele rodzajów drabin, między innymi drabiny przystawne, drabiny rozstawne, drabiny wysuwane, drabiny jednostronne i drabiny dwustronne. Porządne drabiny aluminiowe o wysokiej jakości.